Tribuna/Інші/Блоги/16-річний Люк Літтлер за тиждень став найпопулярнішим дартсменом світу. Сьогодні він виступить у фіналі ЧС
Блоги

Вже побив чимало історичних досягнень.

Автор — Vitali Khrapko
3 січня, 13:30
14

Цей пост написаний користувачем Tribuna.com. Підтримайте його коментарями та плюсами.

***

Завершується 31-й чемпіонат світу з дартсу за версією PDC (Professional Darts Corporation). Ввечері 3 січня 28-річний титулований Люк Хамфріс (який по завершенні ЧС вперше стане №1 у світовому рейтингу) та 16-річний Люк Літтлер визначать сильнішого та розіграють головний приз турніру – 500 тисяч фунтів. Переможений покладе до своєї кишені 200 тисяч.

Також цей матч стане фінальним в майже 30-річній кар'єрі легендарного рефері Расса Брея.

Пропоную нам всім дізнатися більше, хто ж такий цей Люк Літтлер і чому його недарма називають майбутнім дартсу на найближчі десятиліття.

Як все починалось

Схоже, що дартс – це покликання Люка, адже свої перші кидки він почав здійснювати ще у 18-місячному віці

Сам Люк в інтерв'ю стверджує, що з 4-5 років він почав тренуватися вже на професійній дошці, однак з нижчою висотою, ніж затверджено професійними правилами. За кілька років Люк перейшов до нормальної висоти дошки та почав вдосконалювати свої навички.

Свій перший професійний титул Люк здобув у федерації WDF (World Darts Federation) у 2021 році. Він став тріумфатором турніру Irish Open, перемігши Беррі Коупленда 6:2 за легами і кваліфікувавшись таким чином до чемпіонату світу 2022 за версією WDF, де 14-річним дійшов до 3 кола, поступившись 0:3 за сетами Річарду Веенстрі.

До свого дебюту на сцені PDС минулого року він вже встиг виграти 12 турнірів.

Дебют на сцені PDC

До цьогорічного чемпіонату світу Люк встиг взяти участь в одному дорослому турнірі під егідою PDC – UK Open 2023, де дійшов до 4 кола змагань. Він переміг Ніка Фуллвела (6:0), Расті-Джейка Родрігеса (6:2) та Рітчі Едгауза (6:5), після чого поступився чеху Адаму Гоулесу (8:10), набравши більший середній показник за кидок (100.20 проти 97.00)

У листопаді минулого року Літтлер виграв поки свій найвагоміший титул – став чемпіоном світу PDC серед молоді, обігравши в фіналі Джаяна Ван Віна з Нідерландів 6:4 за легами.

Шлях на чемпіонаті світу-2024

У першому колі Літтлер здолав чемпіона світу за версією BDO (British Darts Organization) Крістіана Кіста (3:0) та відзначив цей успіх кебабом з KFC.

Завдяки цій перемозі Літтлер став не просто наймолодшим переможцем матчу в історії ЧС, а ще й наймолодшим, хто набрав середній бал за кидок понад 100 балів (106.12)

У другому колі Літтлер здолав переможця вищезгаданого UK Open 2023 Ендрю Гілдінга (3:1)

У третьому раунді Літтлер переміг Метта Кемпбелла з Канади (4:1)

В 1/8 ще одні 4:1 від Літтлера, цього разу він зняв скальп з п'ятиразового чемпіона світу, легендарного Реймонда Ван Барневельда.

У чвертьфіналі Люк не помітив північноірландця Брендана Долана (5:1)

А вчора, в 1/2, він вибив ще одного колишнього чемпіона світу – Роба Кросса (6:2). Попри солідний середній показник кидка у майже 103 у чемпіона світу-2018, Люк відповів своїми 106 і 16 максимумами (180 очок, три потроєння 20)

В фіналі на Літтлера чекатиме Люк Хамфріс, який після турніру стане першим номером світового рейтингу. Сам Літтлер з 164-го місця підніметься мінімум на 31-е (у разі перемоги в фіналі взагалі на 9-те) і отримає турнірну картку на рік. ЇЇ отримують автоматично перші 64 місця рейтингу задля того, щоб змагатися в найпрестижніших турнірах.

Також не виключено, що Літтлера завдяки такому виступу можуть запросити у цьогорічну прем'єр-лігу, де 8 дартсменів впродовж 17 тижнів змагатимуться між собою. Кожен вечір ПЛ – це мінітурнір на вибування. Після 16 тижнів формується четвірка, яка впродовж 17 вечорів змагатиметься за титул прем'єр-ліги. Однак сам Літтлер не хотів би цього, оскільки вважає це великим ускладненням для розкладу, бо після матчів ПЛ у четвер на наступний же день стартуватиме або змагання європейського туру, або турнір серії PC (Players Championship), який проводиться без глядачів (крім фіналу PC на 64 особи).

Як би не закінчився чемпіонат світу, одне можна сказати з впевненістю – Люк одразу став улюбленцем глядачів. Якщо ще до початку турніру у Люка було ледь за 10 тисяч підписників в інстаграм, то наразі це вже 463 тисячі (!), що є більшим показником, ніж у будь-якого іншого активного дарстмена – навіть більше, ніж у популярних Майкла Ван Гервена, Пітера Райта чи Гервіна Прайса.

Запам'ятайте це ім'я, адже 16-річний Люк Літтлер має все, щоб стати новою легендою спорту.